środa, 9 listopada 2022

Ciekawostki na temat filmu Avatar 2 Istota wody Jamesa Camerona

Minęło 13 lat, odkąd Avatar Jamesa Camerona zrewolucjonizował filmowy krajobraz i znalazł się na szczycie list przebojów kasowych. Teraz długo oczekiwana kontynuacja Avatar: Istota wody cda który w końcu wejdzie do kin 16 grudnia.

Główne gwiazdy Sam Worthington i Zoe Saldana wcielają się w rolę Jake'a i Neytiri. Powróci także Sigourney Weaver. Nowicjusze franczyzy Kate Winslet i Michelle Yeoh również wkraczają do tajemniczego świata Pandory w nieujawnionych jeszcze rolach. W filmie zespołu występują również Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco i Jemaine Clement.

Kate Winslet i Sigourney Weaver na planie filmu Avatar 2 wstrzymały oddech pod wodą na ponad pięć minut

Avatar 2

Cameron nie miał ochoty kręcić „suchych na mokre” scen oceanicznych, a zamiast tego zdecydował się być tak autentyczny, jak to tylko możliwe. W ten sposób cała obsada została przeszkolona w profesjonalnym nurkowaniu. Cameron opracował również nową technologię do filmowania scen motion capture pod wodą, czego nigdy wcześniej nie osiągnięto. Ale nie było nic lepszego niż uchwycenie aktorów znajdujących się pod wodą.

„To nie zadziała. To nie będzie wyglądać realnie” – powiedział Cameron. „Pozwoliłem im nawet przeprowadzić test, w którym przechwyciliśmy na sucho na mokro, a następnie przechwyciliśmy w wodzie, surowy poziom naszego wychwytywania w wodzie. I nie było nawet blisko”.

Aktorka Weaver była w stanie wstrzymać oddech na ponad sześć minut, a jej partner Winslet nie oddychał przez ponad siedem minut . „Jednym z moich ulubionych wspomnień było to, że mieliśmy ten okrągły zbiornik o szerokości może 40 stóp, z dużym szklanym portalem w środku. Przeszedłem jeden dzień i widzę Kate Winslet idącą po dnie zbiornika” – wyjaśnił producent Jon Landau. „Idzie w moim kierunku i widzi mnie w oknie, po prostu macha ręką, dociera do końca ściany, odwraca się i idzie z powrotem”.

Winslet nazwała przebywanie pod wodą przez tak długi czas „najbardziej niesamowitą rzeczą dla mnie jako kobiety w średnim wieku”, ponieważ była w stanie „nauczyć się czegoś nie tylko nowego, ale i nadludzkiego”.

James Cameron mówi, że doświadczanie bujnego świata Pandory w kinach będzie jak „śnienie z szeroko otwartymi oczami”

Film Avatar 2 Istota wody

Zostaw to Cameronowi, aby nagłośnił swój własny film. Scenarzysta/reżyser wyjaśnił, że podczas tworzenia Avatar: Istota wody cały film pierwszy poziom opowiadania opierał się na „historii powierzchniowej, która jest tylko fabułą”, po której następował tematyczny „duchowość i tematy kapitalizmu, imperializmu, kolonializm, łamanie praw człowieka i zaburzenie deficytu natury”. Jednak trzeci poziom okazał się najistotniejszy dla Camerona.

„Istniał również poziom trzeciorzędny i wszyscy byliśmy zgodni, ale był poziom, który przypominał sen, którego nie można było wyrazić w zdaniu” – powiedział Cameron w „The Marianne Williamson Podcast” w zeszłym roku. „Nie było w tym żadnych „-izmów”, to było senne pragnienie bycia tam, bycia w tej przestrzeni, bycia w miejscu, które jest bezpieczne i w którym chciałeś być. Czy to latanie, to poczucie wolności i radości, czy też przebywanie w lesie, w którym można poczuć zapach ziemi. To była zmysłowa rzecz, która komunikowała się na tak głębokim poziomie. Taka była duchowość pierwszego filmu”.

Dodał, że wiele pomysłów na fabułę zostało zamkniętych w trzeciej, czwartej i piątej nadchodzącej części Avatara, ponieważ nie uchwyciły tego samego poziomu magii trzeciego poziomu. „Stworzyliśmy i odrzuciliśmy wiele wątków fabularnych do drugiego i trzeciego filmu, ponieważ nie prowadziły nas one do tego przenoszącego uczucia, marzenia z szeroko otwartymi oczami” – podsumował Cameron.

Postać Kate Winslet to „nieustraszony przywódca” i wojownik Pandory

Kate Winslet

Podczas gdy fabuła Avatar: Istota wody była w większości trzymana w tajemnicy, Kate Winslet ujawniła, że ​​jej postać to Ronal, wojownik Na'vi, który przewodzi plemieniu Metkayina obok Tonowari, granego przez Cliffa Curtisa. Istoty Metkayina żyją w płytkich częściach rozległych oceanów Pandory, które są kluczowym polem bitwy dla nowego filmu.

„Jest bardzo lojalna i nieustraszona przywódczyni”, powiedział Winslet w Empire Magazine, powołując się na porównania do Sarah Connor z „Terminatora”, Ripleya z „Obcego” i Neytiri z Saldaña. "Ona jest silna. Wojownik. Nawet w obliczu poważnego niebezpieczeństwa, z nienarodzonym dzieckiem na pokładzie, wciąż dołącza do swojego ludu i walczy o to, co jest jej najdroższe. Jej rodzina i ich dom”.

Zoe Saldana przetrwała „miesiące treningu” w „poniżającej” transformacji z powrotem do roli Neytiri

Zoe Saldana Neytiri

Główna aktorka Zoe Saldana nazwała powrót do Avatar: Istota wody jako „drażniący nerwy” ze względu na sukces pierwszego filmu. „Również upokarzające, wiesz – w końcu czekanie się skończyło” – dodała za pośrednictwem Entertainment Weekly. „I możemy dzielić się czymś, co tak bardzo kochamy, z tak wieloma osobami, o których wiemy, że też to kochamy”. Gdzie obejrzeć cały film Avatar 2

Saldana szczegółowo opisała, co trzeba było zrobić, aby wrócić do Neytiri na dużym ekranie. „To raczej praktyka. To miesiące treningu, nie tylko prób z reżyserem, ale także trening z trenerami ruchu, podróżowanie do dżungli i poznawanie, jak to jest robić własne jedzenie ze wszystkimi elementami, które są wokół ciebie” wyjaśniła gwiazda. „A kiedy już to wszystko wykorzystasz, kiedy kręcisz z utrwaloną wydajnością, wprowadzasz to do tego, co nazywamy głośnością, czyli zestawem”.

Aby ukierunkować swoją wewnętrzną Pandorę, Saldana powiedziała, że ​​świat „Avatara” musi najpierw „ożyć w twojej wyobraźni”.

„Oczywiście są zdjęcia referencyjne, a Jim Cameron zawsze ma ekrany, które są żywe, i pokazuje bardzo szorstką wersję tego, jak wygląda środowisko”, powiedziała Saldaña. „Ale tak bardzo się przygotowywałeś i tak bardzo wierzysz w Pandorę, że nie jest to dla ciebie trudna podróż”.

Sigourney Weaver powraca… jako nastolatka

Sigourney Weaver

Po tym, jak grana przez Sigourney Weaver, dr Grace Augustine, liderka programu awatarów RDA, zmarła w pierwszym filmie, fani byli zakłopotani, gdy dowiedzieli się, że aktorka powraca w sequelu. Magazyn Empire potwierdził, że Weaver będzie odgrywać zupełnie nową rolę: adoptowaną nastoletnią córkę Jake'a i Neytiri o imieniu Kiri.

„Myślę, że wszyscy prawie pamiętamy, co czuliśmy jako nastolatki” — powiedział Weaver. – Z pewnością tak. Kiedy miałam 11 lat. Mocno czułam, że Kiri często czuje się niezręcznie. Szuka tego, kim jest. Byłam zachwycona, że Jim Cameron dał mi to wyzwanie”.

Reżyser James Cameron dodał, że dla każdej aktorki było to duże „wyzwanie aktorskie” granie o dekady młodszej. „Będziemy mieć 60-letnią aktorkę grającą postać młodszą niż jej rzeczywisty wiek biologiczny. Sig uważała, że ​​to wszelkiego rodzaju zabawne” – powiedział, dodając, że Weaver pracowała z dorastającymi dziewczętami, aby ponownie odwiedzić ten czas w swoim życiu. „Sigourney właśnie stała się młodsza. Wyglądała młodziej, miała więcej energii i nigdy nie wyszła z Kiri przez cały nasz okres schwytania. Miała blask na twarzy, lekkość w kroku i zabawnego ducha”.

Avatar 2

Zwiastun Avatar: Istota wody zadebiutował w kinach przed Doktor Strange w multiwersum obłędu w maju, ale to dopiero początek powrotu „Avatara” na duży ekran. Seria będzie kontynuowana w „Avatar 3”, który zostanie wydany w grudniu 2024 roku. Cameron będzie również zajęty kręceniem „Avatar 4” i „Avatar 5” od tyłu… to znaczy, jeśli reżyser zdecyduje się pozostać na pokładzie w tej samej roli.

„Sam w sobie filmy Avatar pochłaniają wszystko” – przyznał Cameron w Empire Magazine. „Mam kilka innych rzeczy, które rozwijam, które są ekscytujące. Myślę, że z czasem – nie wiem, czy to po trzeciej, czy po czwartej – będę chciał przekazać pałeczkę reżyserowi, którego ufam przejąć, żebym mógł zrobić inne rzeczy, którymi też jestem zainteresowany. A może nie. Nie wiem."

Cameron kontynuował: „Wszystko, co muszę powiedzieć o rodzinie, o zrównoważonym rozwoju, o klimacie, o świecie przyrody, o tematach, które są dla mnie ważne w prawdziwym życiu iw moim filmowym życiu, mogę powiedzieć na tym płótnie. Byłem bardziej podekscytowany, gdy szedłem dalej. Film czwarty to korek. To sukinsyn. Właściwie mam nadzieję, że mi się uda. Ale to zależy od sił rynkowych. Trzy jest w puszce, więc wyjdzie niezależnie. Naprawdę mam nadzieję, że uda nam się stworzyć cztery i pięć, ponieważ ostatecznie to jedna wielka historia”.

Niezależnie od tego, kto kieruje filmami, wielowarstwowe historie Pandory będą postrzegane jako pojedyncze części większej serii, jak zauważył Cameron. Producent Landau wyjaśnił również na 2022 CinemaCon, że „każda historia dojdzie do własnego wniosku, a każdy film dostarczy widzom spełniające emocjonalne rozdzielczości, pomimo wielu prac w sequelach”.

Landau kontynuował: „Jednak patrząc całościowo, podróż przez wszystkie cztery filmy połączy się, aby stworzyć jeszcze większą epicką sagę”.


Czytaj również: Halloween Finał to ponure, krwawe i lepkie pożegnanie z kultową serią slasherów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Asteroid City: Niezapomniane oczekiwania na Festiwalu Filmowym w Cannes

Oczekiwania wokół najnowszego filmu Wesa Andersona były ogromne, z niezliczonymi krytykami w Cannes, którzy uważają go za jedno z najlepszyc...