czwartek, 10 listopada 2022

Recenzja filmu Niezapomniane święta

Każdego roku, gdy cofamy nasze zegary, a dym z drewna wypełnia rześkie powietrze, fale radiowe zaczynają wypełniać bożonarodzeniowe filmy. Podczas gdy Hallmark już w październiku tego roku rozpoczął serię kinowych przysmaków świątecznych, Netflix czekał do listopada, aby rozpocząć coroczną listę romantycznych, wypełnionych śniegiem przejażdżek saniami. Na pierwszy plan wysuwa się cały film Niezapomniane święta, w którym Lindsay Lohan powraca w jej pierwszej głównej roli od czasu „Kaniony” Paula Schradera prawie dziesięć lat temu.

Film Niezapomniane święta

Reżyserski debiut współscenarzystki Janeen Damian, której filmografia obejmuje napisanie i wyprodukowanie pół tuzina wakacyjnych filmów, jest typowy, ale czarujący, podążając za oklepanym szablonem miejskiej dziewczyny, która odnajduje miłość i prostsze życie na wsi. 

Niczym pokryty błyskotkami zwrot w „I że ci nie odpuszczę”, Lindsay Lohan gra dziedziczkę hotelu o imieniu Sierra Belmont, która znajduje się właśnie w takiej sytuacji. Zaproponowała stanowisko „wiceprezesa ds. atmosfery” w ekskluzywnym domku narciarskim jej ojca, jest tam na tydzień przed Bożym Narodzeniem, aby dać mu znać, że uważa, że ​​to stanowisko nie jest dla niej odpowiednie, mimo że tak naprawdę nie wie, co w przeciwnym razie zamiast tego powinna robić ze swoim życiem. Wie tylko, że chce być znana nie tylko z nazwiska ojca. 

Ubrana w przepiękne, jednokolorowe komplety zaprojektowane przez Emersona Alvareza, takie jak odważny czerwony kombinezon na plakacie i kombinezon w kolorze fuksji, Lohan uosabia tę postać jak łagodniejsza wersja postaci Sigourney Weaver w Pracującej dziewczynie. Jest dobroduszna, ale wydaje rozkazy jak ktoś, kto ma przywileje drugiej natury. Lohan jest najlepsza w tej połowie filmu, co pozwala zabłysnąć jej naturalnym komediowym kotletom. 

W drodze na spotkanie ze swoim nijakim chłopakiem z mediów społecznościowych, Tadem (George Young), Sierra spotyka uroczego z Jake'em (Chord Overstreet), właścicielem znacznie mniejszego kurortu na tej samej górze. Wpada na nią, trzymając kubek gorącego kakao, który dostał po tym, jak ojciec Sierry, Beauregard (Jack Wagner), odmawia zainwestowania w jego firmę. Lohan krzyczy „My Valenyagi” w kółko po tym, jak porcja bitej śmietany trafia na jej klapę, to czysty obóz. 

Ten nieprawdopodobny duet, oczywiście, spotyka się ponownie po katastrofalnej sesji zdjęciowej poza siecią, która kończy się, gdy Sierra i Tad spadają z odległej góry. Podczas zabierania turystów na idylliczną przejażdżkę saniami Jake znajduje Sierrę, która teraz cierpi na amnezję, oparta na drzewie, podczas gdy Tad spędza cztery dni z survivalowcem o imieniu Ralph (Sean J. Dillingham).

Film Niezapomniane święta

Wszystko to odbywa się w zawrotnym tempie w ciągu pierwszych dziesięciu minut, a Lohan jest w stanie utrzymać zalecany dialog, potrzebny do wydobycia tonu. Wchodzi nawet na całość w kilku slapstickowych momentach, które nie do końca działają, ale dodają miłego szaleństwa, które równoważy niektóre z bardziej przesłodzonych tendencji w filmie. Jako Tad, Young jest absolutnie zabawny, wyrzucając absurdalne kwestie z najwyższą szczerością, co ładnie łączy się z obszerną komedią, której wymaga jego obsesja na punkcie siebie. Gdyby tylko film zachował ten szalony styl przez cały czas, mógłby przekroczyć swoje pułapki i stać się nowym klasykiem. 

W rzeczywistości film wyraźnie zna przeszłość świątecznych filmów, z hołdami dla filmów takich jak „Christmas In Connecticut” i „To wspaniałe życie”. Jednak w przeciwieństwie do tych klasyków, romantyczna fabuła w filmie Niezapomniane święta cda jest żałośnie nieciekawa. Jake jest wdowcem, którego nadmiernie rozwinięta córka Avy (Olivia Perez) życzyła sobie, aby Jake znalazł miłość. Psotnie wyglądający Święty Mikołaj sprzedający pieczone kasztany wydaje się w magiczny sposób sprowadzać Sierrę – cierpiącą na amnezję, zwaną Sarą – do życia Jake'a. Kiedy uczy ją, że w prostych rzeczach jest „coś wyjątkowego”, pomaga mu ponownie otworzyć się na miłość. Poczuj syropową muzykę. 

Wszystko byłoby w porządku, gdyby Jake z „Glee” z Overstreet miał jakąkolwiek pizzę. Lohan to gra, która najwyraźniej świetnie się bawi w otoczeniu ostrokrzewu, bluszczu i kapryśnej świątecznej magii. Jednak Overstreet utknął jako mdły „miły” facet ze starannie wyszlifowanymi wszystkimi krawędziami. Jego rzekomy długotrwały żal po zmarłej żonie ledwo rejestruje się poza płytkim błyskiem w jego oczach. Nawet Chase Ramsey w kilku krótkich scenach jako nowy asystent Sierry Terry ma więcej chemii z Lohanem niż jej główny bohater. 

Mimo to, pomijając szarość Overstreet, jest w tym filmie ciepło, któremu trudno się oprzeć. Podczas gdy prawdziwe bożonarodzeniowe klasyki są jak antyczne szklane ozdoby przekazywane z pokolenia na pokolenie i umieszczane co roku z troską na drzewie genealogicznym, telewizyjny kompleks filmów bożonarodzeniowych ma tendencję do wypuszczania filmów, które bardziej przypominają jednorazową bibułkę, nadającą się tylko do jednego użytku. Film Niezapomniane święta ląduje gdzieś pośrodku tej skali. To bardziej przypomina wstążkę wielokrotnego użytku. Nie jest super. To nic specjalnego. Ale możesz przechowywać go rok po roku i umieszczać na prezentach, o ile masz taśmę klejącą — lub nieodparty urok Lohan — aby trzymać go razem.  

A jeśli chodzi o tego rodzaju pół-jednorazowe filmy wakacyjne, Netflix produkuje jedne z lepszych. Filmy takie jak szkocki „Zamek na Boże Narodzenie” Mary Lambert, w którym występują Brooke Shields i Cary Elwes, który zgodnie z zasadą Netflix Christmas Universe, która mówi, że film z poprzedniego roku jest wyświetlany na ekranie telewizora w najnowszej odsłonie, jest krótko pokazywany kiedy Sierra po raz pierwszy budzi się w kurorcie Jake'a. Obydwa filmy są uwydatnione gwiazdorską siłą głównych bohaterów i wyraźnym zamiłowaniem ich reżyserów do świątecznych tradycji i estetyki.

Fani Lohanu i/lub zwiewnych wakacyjnych filmów na pewno znajdą tu coś do pokochania, ale ci, których tolerancja na tego rodzaju melasę jest w najlepszym razie niska, powinni chyba przeczekać. 

Sprawdź: gdzie obejrzeć Niezapomniane święta cały filmCzytaj również

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najlepsze Filmy I Seriale Online

Filmy i seriale online to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. W dobie szybko rozwijającej się technologii, dostęp do...