poniedziałek, 14 listopada 2022

Nowa recenzja filmu Terrifier 2. Masakra w Święta

Zwykle nie recenzuję niczego poza grami wideo, więc proszę o wyrozumiałość. Jednak nie mogłem wymyślić lepszego filmu, który odebrałby mojemu recenzentowi dziewictwo niż cudownie okropny horror Terrifier 2. Masakra w Święta. Zaczynając od naszej recenzji – po pierwsze, ten film jest cholernie długi. To prawie dwie i pół godziny.

Terrifier 2. Masakra w Święta

Więc jeśli nie przepadasz za filmami, może minąć trochę czasu, zanim będziesz mógł oglądać najnowsze wybryki Art the Clown ze swojego domu. Według reżysera Damiena Leone, Terrifier 2 dobrze sobie radzi w kinach, więc może minąć jeszcze trochę czasu, zanim będzie dostępny w Screambox (gdzie można obejrzeć pierwszego Terrifiera) lub na innych serwisach vod.

W każdym razie, cały film Terrifier 2. Masakra w Święta, w przeciwieństwie do oryginalnych prób opowiedzenia jakiejś prawdziwej historii, przedstawiając rodzinę Shaw: przepracowaną, bardzo zestresowaną mamę, która najwyraźniej miała bardzo niewiele do powiedzenia poza dokuczaniem i mówieniem „cholera / cholera” za każdym razem, gdy dostała szansę i jej dwójka dzieci Sienna i Jonathan.

Sienna spędza większość wczesnych części filmu, pracując nad swoim kostiumem na Halloween, który wygląda, jakby był inspirowany połączeniem Sophitii z Soulcalibur, dziewczyny z plakatu Heavy Metal i Kayle z League of Legends. Zasadniczo jest anielską wojowniczką z małym, krótkim mieczem. To ważne trochę później.


Jej młodszy brat Jonathan planuje przebrać się za Klauna Arta po tym, jak usłyszał historię w wiadomościach i zainspirował się, by przestraszyć każdego, kto mógłby go zobaczyć. Nie spodziewa się jednak, że zacznie widzieć Klauna Arta w prawdziwym życiu i że z jakiegoś powodu do Arta dołączy teraz przerażająco przerażająca mała klauna, która również jest wytworem wyobraźni Arta.

Po pójściu do szkoły i zobaczeniu, jak niektóre dzieci znajdują martwego oposa za śmietnikiem, Jonathan widzi dziewczynę Art bawiącą się z oposem na szkolnym korytarzu. Po tym jeden z nauczycieli karci go, myśląc, że odurzył oposa na korytarzu, tylko po to, by zrobić bałagan z ciałem.

W międzyczasie mama Jonathana jest zdenerwowana, ponieważ ma kłopoty w szkole, podczas gdy Sienna każdej nocy pracuje bardzo późno, pracując nad swoim kostiumem. W końcu zasypia przy informatorze i marzy o przerażającej reklamie ciężarówki z jedzeniem, w której występuje klaun Art i banda innych dziwacznych dzieciaków.


Pod koniec tego snu wybucha pożar i okazuje się, że Sienna zasnęła przy zapalonych świecach na komodzie, a jej anielskie skrzydła zapaliły się. Przysięga, że ​​nie były zapalone, ale jej mama oczywiście nie chce o tym słyszeć.

To sprawia, że ​​Sienna jest równie paranoiczna jak jej brat, ale należy zauważyć, że podczas gdy wszystko na komodzie jest spalone na popiół, miecz jest całkowicie nietknięty. Widzieć? Mówiłem ci, że to ważne.

Jak widać z tego streszczenia, historia jest tak pogmatwana, jak to tylko możliwe, pełna zarówno dziur w fabule, jak i „kogo to obchodzi?” chwile. Historia ostatecznie służy jako pojazd do zabrania się do pracy: Terrifier to mordercze porno w najlepszym wydaniu, a Terrifier 2 nie ma problemów z nadepnięciem na brutalną przemoc i nieprzyzwoicie graficzną brutalność.


Jeśli widziałeś oryginał, jest jedna szczególna scena, co do której nie byłem pewien, czy będą w stanie przebić, ale ten film stara się udowodnić, że się myli. Terrifier 2. Masakra w Święta kontynuuje ekstremalny obóz, który rozpoczął pierwszy Terrifier i nawet pod koniec Terrifier 2 wciąż zastanawiasz się, co dalej z naszym cichym antagonistą.

Najlepszą rzeczą u klauna Arta jest to, że jest w stanie uchwycić maniery kogoś takiego jak Jim Carrey bez konieczności wydawania głupich głosów, które zwykle idą w parze z twarzami, które robi. Sztuka w mgnieniu oka przechodzi od radości do złości, zirytowania i przerażenia, a postać Thorntona „grająca” w tej roli jest naprawdę warta zobaczenia.

Cały film Terrifier 2. Masakra w Święta cda

Jestem prawie pewien, że chętnie obejrzę tyle filmów, ile Leone chce nakręcić, ale mam nadzieję, że zostawią za sobą budowanie historii i dadzą nam więcej ultra-przemocy, ponieważ ten cholerny film jest o około 45 minut za długi i ciągnie się do dostać się do dobrych części.

Nie popełnij błędu, Terrifier 2. Masakra w Święta to thriller w taki sam sposób, jak film Armia ciemności czy Sharknado, w tym, że jeśli spodziewasz się strachu – to tego nie zrobi, ponieważ zdecydowanie nie jest tak poważne. Ekstremalnie lepkie części ciała Terrifiera 2 mają na celu jedynie zszokowanie i zniesmaczenie.

Terrifier 2. Masakra w Święta jest jak film Troma, ale z lepszymi kostiumami, scenografią i znacznie mniejszą pretensjonalnością. Jako film „horror”, Terrifier 2 jest tak niedorzecznie przesadzony, że nawet przez sekundę nie weźmiesz go poważnie, ale momentami brutalność jest tak realistyczna, że ​​jeśli nie masz całkiem dobrego zrozumienia ludzkiej anatomii, to może po prostu przekonać cię, że to film snuff.

Jeśli lubisz filmy kampowe, takie jak ser z oceną B, który jest pokazywany na kanale Syfy (mówię o niedorzecznych „Spotkaniach rekinów trzeciego stopnia”), Terrifier 2 będzie na twojej drodze.

Terrifier 2 to najzabawniejszy horror, jaki oglądałem od czasu Bękarty diabła, jest tandetny, okropny, straszny, niesamowity i niesamowity. Nie zapomnij obejrzeć napisów końcowych, aby zobaczyć specjalny występ supergwiazdy AEW, ikony wrestlingu i wokalisty Fozzy, Chrisa Jericho.

TERRIFIER 2 jest teraz w kinach Cinedigm we współpracy z Iconic Events i jest dostępny na platformach mediów cyfrowych. Zobacz gdzie obejrzeć Terrifier 2. Masakra w Święta tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najlepsze Filmy I Seriale Online

Filmy i seriale online to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. W dobie szybko rozwijającej się technologii, dostęp do...